Jesteś tutaj: KOBE Usługi

Informacje

tel-20 604 372 578

email-013 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

znacznik google Mapka dojazdu

 

Współpraca

KOBE - jesteśmy autoryzowanym
przedstawicielem firmy NIBE.

obrazek pompa nibe

Certyfikaty

Posiadamy certyfikat EUCERT

europejski certyfikat eucert png

Oferujemy państwu usługi w zakresie kompleksowego wykonania instalacji grzewczej z zastosowaniem pompy ciepła.

W zakres naszych usług wchodzą prace dotyczące :

  • wykonania instalacji grzewczej z pompą ciepła w nowo budowanych budynkach lub modernizacji istniejących kotłowni,
  • doboru mocy pompy ciepła oraz wyliczenia wielkości dolnego źródła (gruntowego wymiennika poziomego lub pionowego),
  • doboru mocy powietrznej pompy ciepła,
  • zaprojektowania i wykonania instalacji elektrycznej oraz hydraulicznej w pomieszczeniu kotłowni,
  • wykonania niskotemperaturowego ogrzewania podłogowego,
  • wykonania instalacji hydraulicznej,
  • wykonania instalacji rekuperacji - system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
  • wykonania poziomego wymiennika gruntowego,
  • nadzorowania wykonania pionowego wymiennika gruntowego przez firmę DPS z Wrocławia, specjalizującej w wykonywaniu odwiertów do pomp ciepła,
  • połączenia instalacji dolnego źródła (wymiennika gruntowego) z instalacją górnego źródła - przekucia przez ścianę budynku do pomieszczenia kotłowni, wykonania studni rozdzielaczowej na zewnątrz lub rozdzielacza w kotłowni oraz napełnienia dolnego źródła płynem niezamarzającym,
  • drobnych prac ziemnych własną minikoparką.

JEŚLI CAŁA INSTALACJA GRZEWCZA JEST WYKONANA PRZEZ NASZĄ FIRMĘ ,
WTEDY BIERZEMY CAŁKOWITĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA JEJ FUNKCJONOWANIE.
ZAPEWNIAMY SERWIS GWARANCYJNY ORAZ POGWARANCYJNY.


INFORMACJE DODATKOWE:

Niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe :

Charakterystyczną cechą ogrzewania niskotemperaturowego jest niska temperatura wody w instalacji - najczęściej kształtuje się ona w przedziale 35-45°C, podczas gdy w przypadku tradycyjnego, grzejnikowego ogrzewania wysokotemperaturowego osiąga nawet 80°C. Obniżenie temperatury czynnika grzejnego zdecydowanie wpływa na poprawę komfortu cieplnego oraz na wzrost jakości powietrza w pomieszczeniach. Ogrzewanie niskotemperaturowe najefektywniej współdziała z pompami ciepła, co przynosi korzystne efekty ekonomiczne. Inną zaletą tego typu ogrzewania jest możliwość doboru optymalnego dla człowieka rozkładu temperatur. Brak typowych grzejników pozwala na swobodne zagospodarowanie powierzchni pomieszczenia. Równomierne oddawanie ciepła przez całą płaszczyznę grzejną - przy tym temperatura płaszczyzny grzejnej jest niezbyt  wysoka (do. 25°C). Masa betonu zapewnia możliwość kumulacji ciepła na wiele godzin. Oddawanie ciepła przez promieniowanie sprawia, że ten typ ogrzewania jest przyjazny dla  alergików,  ruch powietrza jest minimalny, dzięki czemu kurz nie unosi się i jest go mniej. 

Kolektory gruntowe:

Głównym zadaniem kolektorów przy pompach ciepła jest zebranie energii, którą później wykorzystuje do swojego działania pompa ciepła. Dzięki różnorodności typów, kolektory mogą służyć do odbioru energii praktycznie w każdych warunkach. Energia może być czerpana za pomocą kolektorów z gruntu, wody i skał. Każdy z tych systemów charakteryzuje się innymi parametrami działania, dlatego należy wybrać najkorzystniejszy układ tak, aby można było najefektywniej uzyskać oczekiwany wynik.

Kolektor poziomy - pozyskuje ciepło powierzchniowe
W czasie lata energia słoneczna jest akumulowana przez powierzchnię ziemi. Ciepło odbierane jest z gruntu za pomocą rur z tworzyw sztucznych (polietylenowych) zakopanych w ziemi na głębokości ok 180 cm. Układ ten nazywany jest poziomym kolektorem gruntowym. 
W kolektorze , w zamkniętym obiegu, krąży niezamarzający płyn, odbierając ciepło z gruntu i przekazując je do pompy ciepła. Wykorzystanie tej energii na cele grzewcze jest przykładem praktycznego rozwiązania kwestii ogrzewania domu usytuowanego na dużej działce.

Kolektor pionowy  - pozyskuje ciepło z wnętrza ziemi
Sondy pionowe, zwane też pionowym kolektorem gruntowym, są to zwykle rury z tworzywa sztucznego umieszczone w pionowych odwiertach, których głębokość i ilość ściśle zależy od mocy grzewczej pompy ciepła. Zasada działania jest podobna jak w kolektorze poziomym: w zamkniętym obiegu krąży niezamarzający płyn odbierając ciepło z gruntu oraz wód podziemnych i przekazuje je do pompy ciepła. W dolnych partiach gruntu gromadzi się ciepło, które praktycznie zachowuje stałą temperaturę przez cały rok. Wykorzystanie ciepła pochodzącego z tego podłoża jest bezpiecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem ogrzewania każdego rodzaju budynków, zarówno dużych jak i małych, prywatnych i publicznych.

Koszt wykonania sond pionowych jest stosunkowo wysoki, ale w zamian uzyskujemy niezawodną, energooszczędną formę ogrzewania o stosunkowo wysokiej temperaturze na wejściu do pompy ciepła. Kolektor zajmuje niewielką przestrzeń i można go zainstalować nawet na małych działkach.

 

Rekuperacja - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Rekuperator jest wymiennikiem służącym do odzysku ciepła. Wyciąga powietrze w dwóch kierunkach jednocześnie. Pierwszy strumień powietrza to powietrze zimne i czyste zaciągane z zewnątrz budynku. Drugi strumień to powietrze ciepłe, ale brudne, zużyte, wilgotne, wyciągane z wewnątrz pomieszczeń przez anemostaty wyciągowe na suficie. Te dwa strumienie powietrza spotykając się ze sobą w wymienniku ciepła, czyli rekuperatorze. Nie mieszają się ze sobą, gdyż każde płynie odrębnym kanałem. Powietrze wyciągowe zostawia w rekuperatorze swoje ciepło, zaś zimne i czyste powietrze nawiewane z zewnątrz przejmuje to ciepło. Kanałami wentylacyjnymi świeże, ogrzane i oczyszczone z zanieczyszczeń i alergenów powietrze jest rozprowadzane po całym domu, zaś brudne wyrzucane na zewnątrz.

 

Usługi minikoparką

Po wywierceniu przez firmę wiertniczą odpowiedniej głębokości odwiertów pionowych i zapuszczeniu sond, należy je wprowadzić do budynku. Aby to zrobić należy wykopać od odwiertów przejście głębokie na ok. 1,5 metra, a następnie przekuć się przez fundament domu. Sondy należy połączyć z pompą ciepła. Prace te wykonujemy we własnych zakresie, wykorzystując do tego celu posiadaną przez naszą firmę minikoparkę.

Pompy Ciepła, Ogrzewanie podłogowe

tel. 604 372 578

logo kobe

KOBE © Wszelkie prawa zastrzeżone